Zkušenosti s látkovými vložkami Emmie´s

Pokud Vás zajímá, co si o látkových vložkách naší značky Emmie´s myslí jejich uživatelky, jaké měly pocity při prvním vyzkoušení látkových vložek, jak probíhá v praxi jejich praní a údržba, naleznete níže jejich zkušenosti, o které se s námi podělily.

Máte předsudky k používání látkových vložek? Doporučujeme přečíst si náš článek Proč sáhnout po látkových vložkách, který Vás seznámí s látkovými vložkami blíže.

 

Bára D. (37 let, 2 děti)

"Má zkušenost s ušitými vložkami Emmie´s: Nejdříve jsem byla velice skeptická a moc jsem nevěřila tomu, že by ušité vložky mohly být příjemné při MS. Přišlo mi až divné, vzít si něco jiného, než jednorázovou vložku, kterou po použití jednoduše vyhodím do koše. Avšak jsem člověk, který se snaží šetřit životní prostředí (naší planetu) a spotřeba jednorázových prostředků je velmi neekologická a velká. Začala jsem proto hledat recenze na internetu a byla jsem velmi překvapená, jak si ženy látkové vložky chválí. Rozhodla jsem se tedy si je taktéž koupit a vyzkoušet (maximálně skončí v koši a budu pokračovat s těmi jednorázovými).

Mé ,,poprvé" bylo doma, abych měla blízko wc a koupelnu, kdyby nastalo cokoli... První dojem byl velmi příjemný, nikde mě nic netlačilo, nestudilo, neměla jsem celkový nepříjemný pocit. Vlastně to bylo spíš jako kdybych nic neměla. Pro jistotu jsem chodila každou chvíli na wc, zjistit jestli je vše v pořádku, jestli jsem například neprotekla. Mám velmi silnou MS a u běžných jednorázových vložek se mi toto stávalo běžně (hlavně v noci).

Od doby, co používám vložky od Ma-Tata, musím zaklepat, že tahle situace s protečením nenastala. Pro mě je to jako zázrak, cítit se komfortně a navíc bezpečně.

Další můj otazník byl ohledně praní, ale je to jednoduché. Vložku vždy namočím do studené vody (mám speciální kyblík) a vyperu v sáčku na spodní prádlo spolu s ostatním prádlem. Jediné co je jiné, je použitý prášek. Používám prášek z DM na sportovní věci s membránou. Stojí pár Kč a je úžasný. Když měním vložku v práci, tak mám speciální pytlíček, do kterého použitou vložku schovám a vím, že se také nestane žádná nehoda. Takže kdo o vložkách uvažuje, tomu je já osobně VELMI DOPORUČUJI. Budete nadšené."

 Eva R . (39 let, 3 děti)

"Textilní vložky jsem se nejdříve bála používat. Nejsem sice aktivistka, ale životní prostředí mi není lhostejné. A jelikož jsem u svých dětí používala i látkové pleny, řekla jsem si, že to zkusím, že to musí být velmi podobné. A již na látkové vložky nedám dopustit. Po porodech při velmi silné menstruaci musím sice měnit častěji, stejně jako u klasických vložek, ale vůbec neproteču. Pojmou hodně tekutiny. Dokonce je používám jako inkontinenční vložky při sportu. Velmi doporučuji.
Dobře drží, dobře sají, peru při 60°C, pohodlné, v souladu s životním prostředím.... "

Anna K. (51 let, 3 děti)

"Dlouhou dobu jsem se vyhýbala alternativním ochranám při menstruaci, nakonec jsem dostala látkové vložky jako dárek od kamarádky, proto jsem se odhodlala je vyzkoušet.

Vždy jsem si myslela, že jsou látkové vložky určené jen pro EKO ženy (což já teda vůbec nejsem), představovala jsem si zapáchající a flekaté vložky v prádelně, které navíc nejdou pořádně vyprat. Jejich používání mě však velmi příjemně překvapilo. Vložky skvěle sedí, jsou příjemné při nošení, tenké jako běžné vložky, ale řekla bych, že jsou savější, neproteču s nimi nikdy. Oceňuji jejich prodyšnost, nepotím se s nimi a hlavně necítím žádný mírný "zápach" jako u jednorázových vložek.

Před samotným prvním praním jsem pročetla několik recenzí jak prát látkové vložky, nakonec se mi osvědčilo vložky během cyklu sbírat do malého košíku v prádelně, na konci cyklu vložky namočím na cca 4-5 hodin do studené vody, pak je vložím do pračky, kde je nechám vymáchat (10minutový program) a následně k nim přidám ručníky, utěrky a peru na 60 stupňů, poté následuje sušička. Používám prací prášek z DM drogérie na bílé prádlo a kupodivu žádný flek mi na vložkách nikdy nezůstal a vše se vypralo, tohle mě překvapilo asi nejvíce.

Co je skvělé? Jednorázové vložky včetně intimek jsem zcela vypustila z nákupního seznamu v obchodě. Už nikdy se mi zkrátka nestane, že bych doma neměla vložky - maximálně je rychle vyperu. :-) Co se týká počtu - na počátku mi vystačily 2 noční vložky a cca 8 klasických (ty jsem po dvou nejsilnějších dnech vyprala) - nyní mám cca 8 intimek, 10 denních vložek a 2 noční vložky.

Látkové vložky doporučuji všem! Kdybych měla v dnešní době malé děti, asi bych po této zkušenosti vyzkoušela i látkové pleny, je to jiné, než kdysi."

 Tereza H . (40 let, 1 dítě)

"Na začátku jsem byla dost skeptická, zda látková vložka zachytí veškerou tekutinu a jestli nebude zapáchat. Nicméně zvítězilo ekologické srdce a látkové vložky jsem vyzkoušela. Musím říct, že vše bylo naprosto v pohodě. Vložka klasické velikosti je zcela dostatečná na běžné nošení, v prvních dnech menstruace v noci je lepší delší varianta. Vložka v pohodě pojme veškerou tekutinu a při běžné výměně není vůbec žádný problém se zápachem. Vložky peru v pračce, jen místo aviváže přidávám desinfekci na praní pro lepší pocit. Kdo ještě váha, tak produkt vřele doporučuji. Navíc zaplesá vaše peněženka a naše planeta vám poděkuje."