Proč sáhnout po látkových vložkách?

Látkové vložky. Pro mnoho žen velký otazník. Jde o inovaci nebo snad o návrat do časů našich babiček?

Většina žen má na začátku používání látkových vložek mnoho předsudků. Především to, že je s nimi mnoho práce. Není přece jednodušší koupit si každý měsíc jednorázové vložky a pak je vyhodit? Pokud však chcete pro své tělo, svou peněženku a planetu zemi to nejlepší, látkové vložky představují nejzdravější ochranu nejen při menstruaci, po porodu, lehké inkontinenci, ale i bakteriální či kvasinkové infekci. Tady je několik důvodů, proč po nich sáhnout.

Opraveno

Savost

Látkové vložky jsou mnohem savější než běžné jednorázové vložky. To oceníte především při dnech, kdy je vaše menstruace nejsilnější a také v noci. Látkové vložky mají totiž stejně jako látkové plenky mnohem vyšší absorpční schopnosti než jednorázové vložky.

Prodyšnost

Měkoučké materiály, které na výrobu vložek používáme, jsou poddajné a velmi příjemné na dotyk. Látka je látka a sebekvalitnější, sebedražší a sebejemnější jednorázové vložky vám nemohou být na vlastní kůži tak příjemné jako látkové.

Jedním z nejvýznamnějších rozdílů je to, že nepřijdete do styku s žádnými chemikáliemi, protože látkové vložky se vyrábí z přírodních materiálů a tudíž neobsahují žádné absorpční gelypropustné fólie z polypropylénu, nepropustnou polyethylenovou vrstvu a nejsou ani parfémované.  

Jednorázové vložky také bývají běleny chlorem. To nemá žádný praktický význam a jde pouze o estetickou záležitost, která má však velký dopad na naše zdraví. Každá z nás navíc ocení pohodlí, které vložky poskytují, neboť jsou vyráběny z komfortní 100% biobavlny.

Ekonomická výhodnost

Látkové vložky jsou šetrné k vaší peněžence. Na dalších 10 let si u menstruace vystačíte s nákupem zhruba 15-20 kusů látkových vložek. Investice do látkových vložek se vám tak vrátí v horizontu 2-3 let. Jelikož je životnost látkových vložek cca 10 let, zbývajících 7-8 let už jen šetříte a korunky, které byste vydaly za jednorázové vložky, jdou do vaší kapsy.

Šetrnost k přírodě

Věděly jste, že průměrná žena za svůj život během menstruace spotřebuje až 10 000 jednorázových vložek či tampónů, které se budou rozkládat minimálně 250 let? To je ohromné množství obtížně odbouratelného odpadu, který zatěžuje naši zemi.

Látkové vložky jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí než běžné jednorázové vložky, vydrží vám mnoho let a snížíte množství vyprodukovaného odpadu. Jelikož si vystačíte na jeden cyklus s pouhými 15-20 ks látkových vložek, které mají dlouhou životnost a  jsou navíc vyráběné z přírodních materiálů, ekologická stopa je oproti klasickým menstruačním pomůckám opravdu zcela zanedbatelná.

Pratelnost a znovupoužitelnost

Péče o vložky je jednoduchá. Necháte je chvíli odmočit a následně vyperete s běžným prádlem. Obavy ze složitosti používání látkových vložek tak můžete hned hodit za hlavu.

Před praním je vhodné odstranit přebytečné krevní skvrny. To může být provedeno opláchnutím vlažnou vodou nebo namočením v chladné vodě. Používejte jemný prací prášek nebo speciální prací prostředky navržené pro látkové hygienické produkty. Vyvarujte se aviváži nebo pracím prostředkům s vysokým obsahem oleje. Vložky doporučujeme prát na 60 stupňů C. Nepoužívejte bělidla nebo agresivní čisticí prostředky, které by mohly poškodit látku nebo dráždit pokožku.

Díky tomuto postupu můžete látkové vložky používat znovu a znovu, za což vám poděkuje nejen naše planeta, ale také Vaše peněženka.

Pokud jste stále na vážkách, přečtěte si zkušenosti našich zákazníků, jejich předsudky a pocity při prvním vyzkoušení látkových vložek. Používání látkových vložek není určeno jen pro „EKO“ ženy, pojďte společně s námi do toho!

Podívejte se na nabídku látkových vložek, které pro vás šijeme pod naší značkou Emmie´s v Opavě.